Chwilówka jest rodzajem pożyczki krótkoterminowej, odznaczającej się krótkim terminem spłaty. Czy pożyczki online są dobrym rozwiązaniem? Jakie kwestie prawne regulują to zagadnienie? Czy pożyczka krótkoterminowa jest łatwa do uzyskania?

Podstawa prawna

W ustawie odnoszącej się do pożyczek niełatwo jest wyszukać definicji pożyczki krótkoterminowej. Prawo uznaje jednak, że każda pożyczka do 255 550 złotych wyczerpuje cechy konsumenckiego kredytu. Pożyczki krótkoterminowe przez internet najłatwiej otrzymać w parabanku, którego działanie reguluje ustawa antylichwiarska. Sprawdź, czym różni się kredyt w banku a szybka pożyczka. Większość przepisów dotyczących chwilówek reguluje właśnie ta ustawa.

Pożyczka krótkoterminowa online

Bardzo znaną metodą pozyskania pożyczki krótkoterminowej jest skorzystanie z oferty firmy pozabankowej za pomocą strefy online. Daje to możliwość zaciągnięcia długu bez wychodzenia z domu, a cały proces odbywa się sprawnie i szybko. Niekiedy wskazany jest także kontakt telefoniczny z daną firmą, co wpłynie na rozwianie wszelkich wątpliwości.
Jeśli jednak pragniemy dokładnie poznać ofertę firmy pożyczkowej, warto udać się do placówki i porozmawiać z konsultantami. To pozwoli na zdobycie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zawartej umowy pożyczkowej.

Łatwiejsze uzyskanie pożyczki

Ten specyficzny rodzaj pożyczki uzyskamy dosyć szybko poprzez uproszczone procesy weryfikacyjne pożyczkobiorcy. Nie ma tutaj mowy o długotrwałych procesach oceniających zdolność kredytową i wiarygodność klienta, z czym mamy do czynienia podczas załatwiania pożyczek długoterminowych. Trzeba jednak pamiętać, że pożyczka krótkoterminowa musi zostać spłacona w określonym terminie, który wynosi przeważnie do 60 dni. Sprawdź również gdzie najłatwiej zaciągnąć pożyczkę.

Pożyczka krótkoterminowa jest niejednokrotnie wybawieniem z kłopotów finansowych. Pamiętajmy jednak, że generuje ona dodatkowe koszty i konieczność szybkiej spłaty powstałego zadłużenia. Przemyślmy zatem dokładnie wszelkie plusy i minusy takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz