Osoby, które potrzebują pieniędzy najczęściej kierują swoje kroki do banku. Niestety, nie każdy ma odpowiednią zdolność kredytową, co sprawia, że uzyskanie kredytu staje się niemożliwe. W takim przypadku rozwiązaniem okazują się być tak zwane pożyczki pozabankowe, których uzyskanie jest o wiele prostsze. Czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Dla kogo są pożyczki pozabankowe? Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Pożyczki pozabankowe to rozwiązanie dla osób o stabilnej sytuacji finansowej, które tylko chwilowo potrzebują zastrzyku gotówki. Trzeba bowiem pamiętać, że pożyczki pozabankowe wiążą się z wysokim oprocentowaniem.

Niewątpliwym plusem chwilówek jest uproszczona procedura. Większość parabanków nie wymaga dokumentów potwierdzających sytuację finansową. Nie są wymagane także zaświadczenia o zatrudnieniu. Do uzyskania pożyczki wymagany jest jedynie dokument potwierdzający tożsamość. Najlepiej oczywiście, jeśli będzie to dowód osobisty. Akceptowany jest także paszport. Pieniądze mogą znaleźć się w ręce pożyczkobiorcy już po niespełna godzinie od złożenia wniosku.

Wiele parabanków umożliwia składanie wniosku kredytowego za pośrednictwem Internetu. Nie trzeba więc nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze.

Niestety, pożyczki udzielane przez parabanki to także wady. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że takie pożyczki są naprawdę wysoko oprocentowane. Oznacza to, że musimy zwrócić dużo większą kwotę niż ta, którą zdecydowaliśmy się pożyczyć. Do tego parabanki nie są tak otwarte na trudności ze spłaceniem zadłużenia, jak tradycyjne banki. Nie można liczyć na wakacje kredytowe. Każdy dzień zwłoki to ogromne odsetki. Do tego sprawa jest błyskawicznie kierowana do firmy windykacyjnej, a stamtąd do sądu i komornika. Dlatego należy pamiętać o terminowej spłacie chwilówek.

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w parabanku, trzeba pamiętać, że jest to wyjście dość ryzykowne. Osoby, które nie mają pewności co do możliwości spłaty zadłużenia powinny raczej zrezygnować z usług parabanku. Może to bowiem stać się początkiem naprawdę bardzo poważnych kłopotów finansowych.

Dodaj komentarz