Decydując się na wzięcie kredytu, praktycznie nikt z nas nie idzie od razu do banku. Jedni proszą o pomoc rodzinę, jeśli ta akurat pracuje w branży finansowej, jeśli jednak bliskie nam osoby nie pracują w tym sektorze, to informacji dotyczących wyboru kredytu szukamy najczęściej w sieci. Samodzielne wyszukiwanie ofert nie dość, że zajmuje dużo czasu, to jeszcze nie należy do najprostszych czynności. Dlatego, by ułatwić to zadanie, powstała porównywarka kredytów gotówkowych.

Czy porównywarka może być uznana za sojusznika banków?

Porównywarki ułatwiają wybór kredytów, jednak mają też swoje słabe strony. Może się okazać, że strona, na której znajduje się porównywarka jest sponsorowana przez konkretny bank, dlatego warto zwrócić uwagę, czy na stronie nie znajdują się reklamy lub odnośniki.

Porównywarka analizuje

Informacje, które są konieczne, by przeszukać oferty dostępnych kredytów, mogą nie być takie same w każdej porównywarce. Spokojnie, nie mieni się jednak wszystko, niektóre dane zostaną takie same. Porównywarka zapyta o kwotę, którą chcesz pożyczyć, musisz także sprecyzować czas spłaty tego zobowiązania, rodzaj rat, w których będziesz spłacał kredyt. Możesz ostać spytany o to na jaki cel chcesz wziąć gotówkę i jaki jest Twój wkład własny. Informacje te są potrzebne po to, by wybrać najbardziej atrakcyjne oferty i otrzymać jak najdokładniejsze wyniki.

Sprawdź wyniki osobiście

Gdy już otrzymasz wyniki, powinieneś sam raz jeszcze dokonać analizy wybranych ofert, bo porównywarka nie jest w stanie dokładnie określić Twoje sytuacji finansowe. Warto mieć na uwadze, że nawet informacje, które nic nie znaczą mogą mieć wpływ na otrzymanie kredytu.

Reasumując, strony, które zawierają porównywarki internetowe, to bardzo dobre miejsca, by wstępnie zapoznać się dostępnymi w bankach ofertami. Informacje, które są przedstawiane przez porównywarki, powinny ogólne wskazówki.

Dodaj komentarz