Zdecydowana większość osób, które znalazły się w przejściowych problemach finansowych stara się o kredyt w banku. Nie zawsze jednak taki kredyt zostaje im udzielony. W takiej sytuacji mogą zwrócić się o pożyczkę do parabanku. Co warto wiedzieć o pożyczkach pozabankowych?

Komu może zostać przyznana?

W zasadzie parabanki przyznają pożyczki wszystkim osobom, które się do nich zwracają. Pożyczkę w parabanku dostaną osoby, które nie mają stałych udokumentowanych dochodów, osoby zadłużone oraz osoby, którym żaden bank nie chce udzielić kredytu. Bardzo rzadko pożyczki w parabankach są zabezpieczane. Jeśli już to wybieranym przez nie chętnie zabezpieczeniem jest poręczenie osoby trzeciej.

Jak uzyskać pożyczkę w parabanku?

Nie musimy nawet szukać jego siedziby. Firmy podają swoje numery telefonów we ogólnodostępnych miejscach. Wystarczy jeden telefon, aby błyskawicznie skontaktował się z nami przedstawiciel firmy i umówił się z nami na spotkanie w dowolnie przez nas wybranym miejscu i czasie.

Jak szybko można otrzymać pieniądze?

Z reguły błyskawicznie. Czasem formalności mogą przeciągnąć się do dnia następnego. Jak długo będziemy czekać na pieniądze zależy przede wszystkim od tego, kiedy zdecydujemy się spotkać z pracownikiem parabanku. Na umówione spotkanie pracownik przyjdzie już z przygotowaną umową oraz z kwotą pieniędzy, którą chcemy pożyczyć. Kiedy złożymy na umowie swój podpis, pieniądze trafią w nasze ręce. Ten sam pracownik będzie nas odwiedzał w dniu, w którym będziemy musieli wpłacić ratę pożyczki.

O czym powinniśmy pamiętać?

Parabanki udzielają pożyczek bardzo chętnie. Nie możemy jednak zapomnieć, że są one bardzo wysoko oprocentowane. Jeżeli zsumujemy wszystkie koszty związane z jej otrzymaniem, jeżeli doliczymy jeszcze odsetki to oprocentowanie to może wynieść w skali roku nawet 110%. Inaczej niż w banku wygląda także spłacanie rat; pracownik parabanku będzie się po raty zgłaszał do nas raz w tygodniu. Uzbieranie pieniędzy na kolejną ratę może więc być dla wielu osób problematyczne.

Dodaj komentarz